Wyjazdowe warsztaty w Poznańskiej Fionie

Pasja i twórczość – to są elementy, które łączą nasze dwie fundacje.

16251404_1462633477102328_542781535_o


Fiona na swojej stronie pisze:
„Ideą wszystkich projektów realizowanych przez naszą Fundację jest wykorzystywanie pasji i zainteresowań osób niepełnosprawnych jako narzędzia dla ich aktywnej integracji i rehabilitacji społecznej. Zajęcia są dedykowane zarówno dzieciom jak i młodzieży.
Niezwykle ważnym jest w tym przypadku aktywny udział całych rodzin, zdrowych rówieśników i przyjaciół, przedstawicieli lokalnych społeczności oraz innych osób o podobnych zainteresowaniach.
Głównym celem takiego „spotkania” i współuczestnictwa jest wspieranie osób niepełnosprawnych w realizacji ich pasji, wzmacnianie motywacji w kierunku wychodzenia z izolacji poprzez działania integracyjne, zaznaczenie ich obecności w lokalnym środowisku oraz aktywizacja rodzin. Atutem takiej konstrukcji grupy jest realna możliwość osiągnięcie dodatkowego celu, jakim jest tworzenie pozytywnego wizerunku osób niepełnosprawnych (w szczególności osób z autyzmem i niepełnosprawnościami intelektualnymi), opartego na doświadczeniu i wolnego od krzywdzących, zniekształcających stereotypów.
Metodą „małych kroków” i przy stosunkowo niewielkich kosztach, można osiągnąć zaskakująco znaczące efekty. Jak powiedział jeden z naszych autystycznych Przyjaciół, są to milowe kroki w codziennym życiu.”

Poznaliśmy Fionę wiele lat przed założeniem Jak Malowanej – a dokładniej, poznała ją Anna Brandys, która prowadzi wolontaryjnie warsztaty artystyczne w AKaDeMia CIiA – czyli Centrum Integracji i Aktywizacji.
Poniżej przedstawiamy foto-relację z zajęć, które poprowadziła wyjątkowo Ewa Małkiewicz z Wrocławia.
Uczestnicy wykonali miseczki z kolorowej masy solnej (jak zrobić samemu taką masę Ewa pokazuje tutaj). Każdy pracował w indywidualny sposób – niektórzy byli bardzo dokładni i precyzyjnie dobierali elementy kompozycji, a inni ekspresyjnie wykazywali się swoimi możliwościami. Cieszę się, że wszyscy wciągnęli się w zajęcia i mam nadzieję, że miło spędzili ten czas. Dla mnie była to niezwykła okazja aby spróbować pracy z osobami dorosłymi (gdyż na codzień pracuję z dziećmi), dodatkowo o tak różnorodnej komunikatywności czy ekspresji wyrazu.

Cieszymy się z tej współpracy, a jednocześnie zapraszamy do zapoznania się z ofertą Furii – Spółdzielni Socjalnej, w której pracują osoby związane z Fioną:

http://www.manufakturia.pl/?pl_sklep-internetowy,3

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s